chet-rialtoЧит Рамей
Старший архітектор технології в підрозділі інформаційно-технічних послуг в Case Western Reserve University
Оригiнал:
The GNU Readline Library

 Введення

Бібліотека GNU Readline надає набір функцій для використання додатків, що дозволяє користувачам редагувати командні рядки під час друкування. Доступні одразу обидва режими редагування – Emacs і VI. Бібліотека Readline включає в себе додаткові функції для підтримки списку раніше введених командних рядків, для того, щоб можливо було повторно звернутися до них та, можливо, відредагувати ще раз ці рядки, а також для виконання CSH-подібного розгортання історії стосовно попередніх команд.

Засоби програмування історії містяться також в окремій бібліотеці, яка має назву Бібліотека History, в якості частини процесу збирання програмного продукта. Бібліотека History може бути використана без Readline в додатках, що потребує цих можливостей.

Readline є вільним програмним забезпеченням, і поширюється за умовами ліцензії GNU General Public License, у 3-й версії. Це означає, що якщо ви хочете використати Readline в програмі, яку випущено або поширено для будь-якого користувача, то програма має бути вільним програмним забезпеченням і мати GPL- сумісну ліцензію. Якщо ви хочете отримати консультацію з виготовлення GPL-сумісної ліцензії, зверніться за контактними даними licensing@gnu.org.

Поточний статус

Поточною версією Readline є Readline-6.3. (GPG підпис).

Щоб завантажити TAR- архів для поточної версії з усіма офіційними патчами, зверніться до Savannah.

Для отримання додаткової інформації дивіться файл README

Дивіться файли CHANGE, щоб дізнатися про список змін та нові можливості.

Наявність

Поточну версію Readline можна завантажити з ftp.cwru.edu. Цей дистрибутив містить відформатовані копії документації READLINE.

Ці файли підписано моїм ключем GPG.

Readline завжди доступна з сайту FTP-Master GNU, а також його численних дзеркал.

Будь-які патчі для поточної версії доступні тут.

Щоб завантажити TAR- архів для поточної версії з усіма офіційними патчами, зверніться до Savannah.

Попередні версії Readline доступні на ftp://ftp.gnu.org/gnu/readline.

Readline постачається як стандартна бібліотека на більшості систем GNU / Linux і FreeBSD. Вона також є частиною збірки пакетів NetBSD.

Проект OpenPKG робить джерело RPM Readline-6.2 доступним для численних систем Unix і Linux як базову частину поточної версії.

Користувачі MacOS X можуть отримати пакети MacOS X для Readline-6.2 від Fink або MacPorts.

Користувачі Solaris можуть отримати компільовані версії Readline-6.2 з сайту Sunfreeware. Sun постачає READLINE-4.2 як частину ПЗ Solaris 9 і Solaris 10 на супровідних CD-дисках. Дистрибутивна версія Solaris 11, OpenSolaris, містить Readline-6.1 станом на 20 жовтня 2011року. Пакети Readline-6.2 для Solaris доступні з OpenCSW; Readline-6.1 також постійно доступна на guengel.ch.

Користувачі AIX можуть отримати джерела і компільовані версії Readline-6.2 (а також попередні випуски Readline) для різних версій AIX від perzl.org. IBM робить Readline-4.3 і Readline-6.1 доступною для AIX 5L, AIX 6.1 і AIX 7.1 як частину інструментів AIX для [GNU/] додатків Linux. Вони використовують формат RPM; Ви також можете отримати RPM для AIX звідти.

Користувачі SGI можуть отримати для встановлення версію Readline-4.3 на сторінці SGI Freeware. Користувачі HP-UX можуть отримати пакети READLINE-6.2 і вихідний код на сайті  Software Portingand Archive Centerfor HP-UX. Програма доступна навіть на Minix. Якщо ви працюєте з системою Windows, я раджу використовувати Cygwin, який на даний момент постачає READLINE-6.1 і READLINE-6.2, або MinGW, яка має пакети для Readline-5.2.

Документація

Документація для бібліотек Readline та Історії в з’являється в підкаталозі «док». Три Texinfo файли і дві довідкові сторінки стилю Unix описують засоби програмування, доступні в бібліотеках Readline та History. Файли Texinfo містять як довідкові сторінки для користувача, так і для програміста. Нині в наявності такі довідкові сторінки:

Повідомлення про помилки

Повідомлення про помилки для Readline надсилайте за адресою bug-readline@gnu.org. Надсилаючи повідомлення про помилку, повідомляйте, будь ласка, наступну інформацію:

  • Номер версії та випуску Readline (наприклад, 4.2-випуск)
  • Машина та її оперативна система
  • Список флажків компіляції або змісту `config.h ‘, якщо можливо,
  • Опис помилки
  • Спосіб надійно відтворити помилку
  • Виправлення для помилки, якщо матимете!

Якщо вам потрібно буде зв’язатися з представником Readline безпосередньо, відправте листа на розсилку bug-readline@gnu.org. Ви можете підписатися на розсилку на ресурсі lists.gnu.org. Архів помилок READLINE доступний на lists.gnu.org починаючи з листопада 2006 року

Оскільки Readline розроблена разом з Баш, розсилка bug-bash@gnu.org (дзеркалиться на групі новин Usenet gnu.bash.bug) часто містить повідомлення про помилки і виправлення саме щодо READLINE.

Архіви помилок Баш починаючи з грудня 1999 року доступні на ресурсі lists.gnu.org. Google Groups також має архів gnu.bash.bug.

 Інші ресурси

Деякі файли з поточного розподілення можуть стати у нагоді.

  • README: файл, що описує Readline
  • CHANGES: повна історія змін Readline
  • INSTALL: інструкції зі встановлення

rl.c – це приклад програми, яка використовує Readline для того, щоб читати рядок введення від користувача і відтворювати його на стандартний вихід; підходить для використання сценаріїв оболонки (т.з. Shell-скріптів).

Представник

Я є поточним представником експлуатаційного персоналу Readline. Будь ласка, надсилайте доповнення та виправлення до цієї сторінки на адресу chet.ramey@case.edu.

 

Головна сторiнка сайту

Leave a Comment