chet-rialtoЧит Рамей
Старший архітектор технології в підрозділі інформаційно-технічних послуг в Case Western Reserve University
Оригiнал:
The GNU Bourne-Again SHell

Введення

Bash представляє собою Оболонку проекту Bourne Again GNU, яка є завершеною реалізацією IEEE POSIX і Open Group оболонки специфікації з інтерактивним редагуванням командного рядка, управління завданнями на архітектурах, які це підтримують, CSH-подібні функції, такі як заміна історії і розкриття дужок, та деякі інші можливості. Ось короткий список деяких функцій, доступних в Bash.

Для отримання додаткової інформації про функції Bash, які є новими для даного типу оболонки, дивіться довідник. Існує також велика основна сторінка стилю Unix. Головна сторінка містить остаточний опис особливостей оболонки.

Bash є вільним програмним забезпеченням, і поширюється за умовами ліцензії GNU General Public License, версії 3.

Відповідь на часто задавані питання можна знайти в розділі FAQ.

Поточний статус

Поточною версією bashє версія bash-4.3. (GPGпідпис).

Щоб завантажити TAR- архів для поточної версії з усіма офіційними патчами, зверніться до Savannah.

Для отримання додаткової інформації дивіться файл README.

У файлі NEWS коротко перераховані нові можливості версії Bash-4.3.

Наявність

Поточну версію Bash можна отримати ftp.cwru.edu. Цей дистрибутив містить відформатовані копії документації.

Ці файли підписано моїм ключем GPG.

Ряд файлів, доступних для FTP, є на ftp.cwru.edu.

Bash завжди доступний з сайту FTP-Master GNU, а також його численних дзеркал.

Будь-які патчі для поточної версії доступні тут.

Щоб завантажити TAR- архів для поточної версії з усіма офіційними патчами, зверніться до Savannah.

Попередні версії Bash доступні на ftp://ftp.gnu.org/gnu/bash.

Bash є стандартною оболонкою в системах GNU / Linux, більшість з яких використовують Bash-4.2. Bash-4.2 входить до складу збірки портів FreeBSD, пакетів збірки OpenBSD і пакетів збірки NetBSD.

Проект OpenPKG робить джерело RPMbash-4.3 доступним для численних систем Unix і Linux як базову частину поточної версії.

Поточні версії Mac OS X (починаючи з Jaguar / Mac OS X 10.2) постачаються з bashas / bin / sh. Існують також скомпільовані OS X пакети bash-4.2 як для Intel, так і для PPC, доступні з різних веб-сайтів. Один з таких пакетів є на HMUG. Bash для Darwin (база для MacOS X) можна отримати з Fink (включаючи старі версії) або MacPorts.

Користувачі Solaris 2.xта Solaris 7/8/9/10/11 можуть отримати компільовані версії bash-4.2 з сайту Sunfreeware або з OpenCSW. Sunпостачає bash-2.03 як частину ПЗ Solaris 8, bash-2.05 як частину ПЗ Solaris 9, та bash-3.0 як частину ПЗ Solaris 10 (безпосередньо на супровідному CD-диску Solaris 10). Дистрибутивна версія Solaris 11, OpenSolaris, містить bash-4.1 станом на 20 жовтня 2011року.

Користувачі AIX можуть отримати компільовані версії bash-4.2, а також попередні випуски для різних версій AIX від GroupeBull. Джерела та виконавчі файли поточних версій для різних релізів AIX можна взяти на perzl.org. IBM робить bash-3.2 та bash-4.2 доступними для AIX 5L, AIX 6.1 і AIX 7.1 як частину інструментів AIX для [GNU/] додатків Linux. Вони використовують формат RPM; Ви також можете отримати RPM для AIX звідти.

Користувачі SGI можуть отримати для встановлення версію bash-2.05b на сторінці SGI Freeware. Користувачі HP-UX можуть отримати виконавчі файли bash-4.2 і вихідний код на сайті SoftwarePortingandArchiveCenterforHP-UX. (На даний момент поточною версією вважається bash-4.2.45)

Програма доступна навіть на Minix. Якщо ви працюєте з системою Windows, я раджу використовувати Cygwin, який на даний момент постачає bash-4.1.10 та bash-4.1.11, або MinGW, який містить bash-3.1.17 як частину базової системи MSYS.

Інші ресурси

Список часто задаваних питань із відповідями.

Перелік питань для обговорення на bug-bash@gnu.org часто містить інформацію про нові порти Bash або обговорення нових можливостей або зміни функціонування за вимогами користувачів. Публікується також список розсилки, де повідомляється про помилки в Bash та їхні виправлення. Цей список розсилки також доступний у групі новин Usenet gnu.bash.bug.

Архіви помилок Баш починаючи з грудня 1999 року доступні на ресурсі lists.gnu.org. Google Groups також має архів gnu.bash.bug.

Загальні запитання про Баш і оболонки програмування мають бути надіслані до розсилки help-bash@gnu.org. Ці архіви також доступні на lists.gnu.org.

Деякі файли з поточного розподілення можуть стати у нагоді.

 • README: файл, що описує Bash
 • NEWS: файл, що коротко перераховує помітні зміни між поточною і попередньою версіями
 • CHANGES: повна історія змін Bash
 • INSTALL: інструкції зі встановлення
 • NOTES: примітки до функціонування та конфігурація, залежна від платформи
 • COMPAT: проблеми сумісності між bash4 і попередніми версіями
 • POSIX: що змінюється, коли Bash знаходиться в режимі POSIX?

Ось декілька написаних мною статей на Баш.

Повідомлення про помилки

Повідомлення про помилки для Bashнадсилайте за адресою bug-bash@gnu.orgвикористовуючи програму bashbug, яка була випущена та встановлена одночасно з bash.

Перелік питань для обговорення на bug-bash@gnu.org часто містить інформацію про нові порти Bash або обговорення нових можливостей або зміни функціонування за вимогами користувачів. Цей список розсилки також доступний у групі новин Usenet gnu.bash.bug. Ви також можете підписатися на розсилку lists.gnu.org.

Надсилаючи повідомлення про помилку, вам слід використовувати програму bashbug, яка була випущена та встановлена одночасно з bash. У разі, якщо bash не вдається побудувати, спробуйте пряму побудову bashbug разом з makebashbug. Якщо вам не вдалося побудувати bashbug, будь ласка, надішліть листа на bug-bash@gnu.org, повідомляючи наступну інформацію:

 • Номер версії та випуску Bash (наприклад, 2.05-випуск)
 • Машина та її оперативна система (Ви можете запустити bashversion -l з каталогу побудови Bash або подивитися на файл `.made’ в даному каталозі для цієї інформації)
 • Список флажків компіляції або змісту `config.h ‘, якщо можливо,
 • Опис помилки
 • Спосіб надійно відтворити помилку
 • Виправлення для помилки, якщо матимете!

Програма bashbug автоматично включає в себе багато чого з перерахованого.

Якщо вам потрібно буде зв’язатися з представником Bashбезпосередньо, надішліть листа на bash-maintainers@gnu.org.

Представник

Я є поточним представником експлуатаційного персоналу Bash. Будь ласка, надсилайте доповнення та виправлення до цієї сторінки на адресу chet.ramey@case.edu.

 

Головна сторiнка сайту

Leave a Comment